Olimpija
Registriraj seIščiPogosta vprašanjaSeznam članovSkupine uporabnikovPrijava

Tekme Telemach Olimpije proti RED BULL Salzburg
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Odgovori na to temo    Olimpija Seznam forumov » Tekme HDD Telemach Olimpije v Ligi EBEL Poglej prejšnjo temo

Danes v boj proti Bikom brez sledečih igralcev:

Trener Hannu Järvenpää tudi tokrat ne bo mogel računati na četverico poškodovanih Damjana Dervariča, Aleša Mušiča, Anžeta Ropreta in Karija Haakano. Trojica domačih sicer že trenira a za napore ligaške tekme rane zaenkrat še niso dovolj zaceljene. Bi pa kdo od njih znal zaigrati že v prihodnjem tednu.

Kaj je s Haakano, zaradi ''manjših poškodb'' je bil odsoten že na kar 5 tekmah! 1 obrambni igralec, pa tako velikokrat manjka ... ni mi najbolj všeč to, veseli me pa INFO, da Derva, Ropret in Mušo že trenirajo, še bolj bom/o seveda vesel/i, ko se igralci vrnejo na led, odigrajo tako kot znajo in se izognejo novih oziroma vnovičnim poškodbam ....

Upam, da nam uspe danes premagati Salzburg, v Tivoliju smo bili za njih vedno neugodni!!

Plawzhar je plawzhar
24 Okt 2010 14:07 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
malinuc

Pridružen/-a: 12.03. 2008, 20:25
Prispevkov: 2336
Kraj: Škofja Loka

Se strijnam z ostalimi. Res vse čestitke igralcem za zmago nad bogatim Salzburgom. Wink Super, da smo prekinili niz štirih zaporednih porazov. Cool

OLIMPIJA gre Arrow

lep dan vam želi administrator foruma Malinuc
24 Okt 2010 14:28 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Jure #72

Tilia Olimpija je v prvi tekmi četrtfinalne serije končnice klonila v Salzburgu (5:4). Gostitelji so z zadetkom Brenta Aubina slavili šele v podaljšku. Serija se seli v Tivoli.

Prve minute so minile povsem v znamenju domačih hokejistov, ki so vršili močan pritisk na vrata zeleno-belih. Minuto in 13 sekund so imeli gostitelji celo dva igralca več na ledu, ko sta bila izključena Jeff Tory in Žiga Pavlin, a so zmaji zdržali. Ob številčni premoči Slazburga se je izkazal predvsem Tomi Mustonen, ki je odlično prekinjal napade in sam celo nevarno zapretil. Po desetih minutah igre so dva igralca več imeli tudi Ljubljančani, a niso uspeli izkoristit velike priložnosti za vodilni zadetek.

V 13. minuti pa so zmaji povedli. Veliko napako si je privoščila domača obramba. Sam je ostal Mustonen, ki je z močnim strelom premagal Reinharda Divisa. Le 33 sekund so biki potrebovali za odgovor. Izid je na 1:1 po lepi akciji s Thomasom Kochom poravnal Shaun Heshka. Po izenačenju so sledile minute ponovno v znamenju Salzburga. Že v prvi tretjini je predčasno moral tekmo končati Tory, ki si je poškodoval gležen.

Olimpija si je v prvih minutah druge tretjine priigrala kar nekaj priložnosti. Veliko je imel Aleš Mušič, a je reprezentančni napadalec meril mimo vrat. V 24. minuti je za novo vodstvo gostov poskrbel Mustonen. Razmerje na ledu je bilo 4 proti 4, saj sta bila izključena Matej Hočevar in Daniel Welser. Finec je zadrsal streljal z desne, zadrsal na odbiti plošček, poskusil še enkrat. Divis je obranil prva dva strela, a izkušeni avstrijski vratar ni bil pozoren in Mustonenu se je vztrajnost obrestovala ter je v tretjem poskusu zatresel mrežo.

Sodniki so si privoščili v drugi tretjini veliko napako. Na splošno so pričakovano imeli vrpašljiv kriterij, ob prekršku Manuela Latuse nad vratarjem Olimpije Chabero pa so njihove piščalke celo ostale neme. V 34. minuti je Chabera drugič klonil. Heshka, kanadski branilec, ki je še lani odigral nekaj tekem za Phoenix v Ligi NHL, je streljal z modre črte, plošček pa je v mrežo preusmeril Kanadčan tunizijskega porekla Ramzi Abid. Manj kot minuto so Ljubljančani so potrebovali za novo vodstvo. Po izjemnem protinapadu se je med strelce vpisal Šachl. John Hughes je domiselno od ograde podal Žigi Pance, ta pa Čehu, ki je pod prečko matiral Divisa. Z igralcem manj je novo veliko priložnost zapravil Mušič, ki se je sam znašel pred vrati Salzburga.

Takoj na pričetku zadnjega dela srečanja so biki imeli veliko priložnost. Trije so se znašli pred Chabero in le enim branilcem, a se je češki vratar ob strelu Welserja še enkrat več izkazal. V 47. minuti je Thomas Raffl poskrbel za izenačenje (47.). Ob izključitvi Mušiča je streljal Matthias Trattnig, Raffl pa je preusmeril plošček v mrežo. Ljubljančani so protestirali, da je bil gol dosežen po "visoki palici", a so sodniki zadetek priznali. Takoj za tem je veliko priložnost imel Žiga Pance, tri minute kasneje pa je Salzburg prvič povedel. Uspešen je bil Ryan Duncan. Veselje gostiteljev se še ni umirilo, ko je Olimpijo v igro z mojstrskim golom vrnil Matt Higgins. Minuto in pol pred koncem sta pred Divisa zadrsala Hočevar in Šachl, a je izid ostal nespremenjen.

ČETRFINALE, prve tekme
SALZBURG - TILIA OLIMPIJA
* 5:4 (1:1, 1:2, 2:1, 1:0)
Heshka 13., Abid 34., Raffl 47., Duncan 50., Aubin 62.; Mustonen 13., 24., Šachl 35., Higgins 51.

VIR: RTVSLO
27 Feb 2011 21:40 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBJ#23
prva postava

Pridružen/-a: 09.01. 2009, 17:27
Prispevkov: 1474

Škoda da se ta dober vtis s 1. tekme ne šteje kaj dosti (v končnici so žal pomembne le zmage) in Salzburg danes do zmage zagotovo ne bi prišel, če ne bi imel velikanske podpore s strani sodnikov. Drugače pa lahko fantom le čestitamo za zelo dobro igro in upamo da podobno prikažejo tudi v torek in da se serija izenači na 1-1

VSI ZA ŠAMPIJONE ZELENE!!!
28 Feb 2011 16:53 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure #72

Torej kaj lahko pričakujemo od komisije lige EBEL glede nedeljske sramote NAJVEČJEGA AVSTRIJSKEGA KLUBA ....

Moje mnenje je, da bo tekma registrirana s 5:0 za Olimpijo, v seriji bo 1:3 za Salzburg in jutri bomo igrali v Salzburgu .... tak naj bi bil menda tudi pravilnik lige , čeprav takega incidenta še niso imeli v zgodovini lige..

Zato bi bilo najbolj pošteno do Olimpije in v izogib da se kaj takega zopet pripeti

1. Olimpija tekmo dobila s 5:0, v seriji 1:3, vse nadaljnje tekme pa naj se igrajo v Ljubljani, dal bi še kako omejitev točk za Salzburg
2. Serijo takoj končajo s 4:0 v prid Olimpije, ki napreduje v polfinale

07 Mar 2011 17:47 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBJ#23

To da bi Salzburg izključili iz lige je bilo samo zavajanje ljudstva, vsi ki podrobno spremljamo EBEL vemo, da tak scenarij ni možen... ampak kljub vsemu je bila končna "kazen" za Salzburg naravnost smešna- 10.000€ Embarassed (plunk v morje), medtem ko druga dva ukrepa (5-0 za Olimpijo in povrnitev stroškov) sploh nista kazen, ker je bilo že vse samo po sebi umevno da se to mora zgoditi. Skratka pri določanju kazni za avstrijsko moštvo se je komisija EBEL še 1x več usrala in osmešila.

11 Mar 2011 16:57 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo    Olimpija Seznam forumov » Tekme HDD Telemach Olimpije v Ligi EBEL Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas